15
Mar

Doğal Sabunlar ve Faydaları

Cildinizin bakımı için neler yapıyorsunuz? Düzenli olarak temizleyip, tonikle gözenekleri açıp krem ile nemlendiriyorsunuz ve kesinlikle makyajla uyumuyorsunuz değil mi?Ama bunların yanında çok basit bir detayı daha cilt bakım rutininize eklerseniz, cildinizin asıl ihtiyacı olan bakımı da kolayca yapmış olursunuz. Yani sabunları.

Farklı özlerle hazırlanan ve içerisinde zarar veren katkı maddesi bulunmayan doğal sabunlar saç, yüz ve cilt bakımınızda kullanabileceklerinizden. Cildinizin ihtiyacına göre temel bakım yapabilir; sivilce oluşumunu engelleyebilir; saç dökülmelerinin önüne geçebilir sonuç olarak daha sağlıklı görünebilirsiniz.
Doğal Sabun Çeşitleri ve Faydaları:

Lavanta Sabunu: Lavanta yağı sabunu, yüz bölgesinde oluşan akne, siyah nokta ve sivilce izlerini yok ederken sivilcelerin de daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır. Ciltte oluşan ölü derilerin temizlenmesi için uygun bir doğal sabundur. Cildin doğal şekilde parlamasını ve sağlıklı görünmesini sağlar. Banyo sırasında lavanta yağı sabunu kullanılması bedeni rahatlatmaktadır. Ciltte oluşan yara ve yanıklar için doğal bir antiseptiktir.

Kırmızı Gül Sabunu: Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Ciltteki doğum lekelerini yok eder. Nemlendiricilerle zenginleştirilmiş formülü cildinizin doğal nem dengesini korur. Ciltteki ölü deri ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Aknelerin giderilmesinde yardımcıdır. Alerjik ciltler, egzamalı ciltler ve açık yaralara iyi gelir. Rahatlatıcı canlandırıcı ve antiseptiktir. İçerdiği E vitamini ve gliserin ile cildinizi Besler, nemlendirir ve canlandırır.

Volkanik & Pembe Kil Sabunu: Kil sabununun bilinen en iyi faydası akne ve siyah noktaları geçirmesidir. Kilin normalde de cilt için faydaları saymakla bitmez. Kil sabunu akne ve sivilceleri kurutur, kuruyan sivilceler ve akneler zamanla dökülür ve kil sabunu sayesinde sivilce izlerinden eser kalmaz. Antiseptiktir, yaraları kurutma özelliği bulunur. Kuru ciltler için kesinlikle uygun değildir.

Bal Polen Propolis Sabunu: Şehrin koruyucusu anlamına gelen Polen Propolis’in, mantar ve athlete’s foot gibi cilt hastalıklarından sorumlu olan maya ve mantarları etkili bir şekilde engellediği belirlenmiştir. Polen kırışıklıkları engellemede ve cilde tazelik vermede oldukça etkilidir. Egzamaya karşı doğal bir kalkan görevi üslenir.

Üzüm Çekirdeği Sabunu: Deriye kolayca nüfus eder ve nemlendirir. Antioksidan ve gençleştirici özelliklere sahiptir. Cilde canlı ve taze bir görüntü verir. Düzenli kullanıldığında yaşlılık belirtilerini azaltır. Kılcal damarları onararak, cilt kırışıklıklarını düzeltmekte, cilt sarkmasını engellemektedir. Aynı zamanda toksinlerden arınan cilde taze ve diri bir görüntü vermektedir.

Aktif Karbon Sabunu: İçerdiği karbon sayesinde ciltteki tıkanmış gözenekleri açar, akne siyah noktaların tedavisine yardımcı olur, cildi yeniler ve tazeler, yaşa bağlı yüz ve ellerdeki kırışıklıkları gidermede etkilidir. İçerdiği E vitamini ile cildi besler ve pürüzsüzleştirerek gözeneklerdeki yağın emilmesine yardımcı olur.

Zerdeçal Sabunu: Cilt görünümünü geliştirir ve pürüzsüzleştirir, iltihaplı cilt sorunlarına iyi gelir. Sivilce oluşumunu engeller, egzamaya iyi gelir, kaşıntıyı hafifletir. Pigmentasyonu azaltarak cilt rengini açmaya yardımcı olur. Kırışıklıkları engellediği bilinmektedir ve onarıcı özelliğe sahiptir.

Siz de www.orgamis.com.tr sitesini inceleyerek doğal sabun siparişi verebilirsiniz…